روش های طراحی و ساخت کانال کولر - کانال سازی

روش های طراحی و ساخت کانال کولر - کانال سازی

##کانال کولر## 
   کارگاه صنعتی کانال سازی کهن هود تولید کننده انواع کانال های هوا ,، کانال کولر ,، کانال صنعتی ,، دمنده و مکنده ,، انواع هواکش صنعتی ,، هودهای صنعتی ,، انواع دمپرهای ضد حریق ,، انواع دریچه های تنظیم هوا... ,. دریچه زیر فن کویل , دریچه هوا و کانال کولر ## کانال سازی کهن هود ## با کیفیت و بهترین ترین محصولات خدمات را از ما خواهید ...   09126797798 

کانال کولر معمولا دارای مقاطع گرد و یا چهارگوش می باشند.
کانال کولر با مقطع گرد دارای ویژگی های زیر است:
این نوع کانال کولر  افت فشار و سروصدای کمتر همچنین از بازده و کارکرد بالا برخورد دارند. ولی در فضاهایی که محدودیت ابعاد دارند کمتر استفاده می شوند. مثلا برای هود صنعتی مناسب می باشند.
کانال کولر با مقطع چهارگوش دارای ویژگی های زیر هستند :
دارای افت فشار، سر صدای بیش تر و نیز کارکرد و بازده پایین تری می باشند ... به دلیل شرایط طراحی کانال هوا (کانال کولر) ، بیشتر مورد استفاده کانال کولر قرار می گیرند.
در این گونه کانال ها طراح می تواند با کم کردن یکی از ضلع مقطع کانال و اضافه کردن ضلع دیگر و مشکل محدودیت ارتفاع  طول و عرض را مرتفع نمایند. قابل ذکر است که نسبت طول به عرض مقطع کانال نباید از ۱ به ۶ بیشتر شود.
روش های طراحی کانال کولر
روش سرعتی ی طراحی کانال کولر :

مطابق این روش سرعت جریان هوا در همه طول مسیر ثابت خواهد ماند. راندمان این روش طراحی کانال کولر پایین است. معمولا برای سیستم های انتقال مواد که در آن فاکتور سرعت دارای اهمیت می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
روش بازیافت فشار استاتیک:

طبق این مدل پس از هر دریچه هوا شما می توانید برای تهیه دریچه هوا به مجموعه کهن هود مراجعه کنید ، فشار سرعتی به فشار استاتیک تبدیل می شود تا میزان افت فشار در تمام دریچه یکسان شود. البته این روش طراحی کانال هوا و دریچه کولر به تجربه زیادی نیاز دارد که امروزه کمتر استفاده می شود.
روش نرخ افت فشار یکسان:

در این روش بعد از هر دریچه هوا، سرعت هوا به مقدار کم کاهش می یابد تا میزان نرخ افت فشار در همه طول مسیر یکسان باقی بماند.
در کانال کولر های رفت، سرعت هوا در دریچه می بایست به گونه ای محاسبه شود که هوا بتواند دو سوم (۲/۳) طول اتاق را پس از خروج از دریچه هوا طی کند...

در ادامه این مقاله با روش های محاسبه ابعاد کانال کولر و کانال سازی آشنا می شوید .

روش های محاسبه ابعاد کانال کولر (کانال سازی) :

محاسبه این ابعاد مسئله مهمی می باشد، چرا که مقدار و سرعت هوای انتقالی در هود صنعتی و یا کولرها به ابعاد کانال کولر وابسته است. این امکان وجود دارد که لازم باشد طراح محاسبه ای از ابعاد کانال کولر برای جا به جای یک مقدار هوای مشخص داشته باشد. یا اینکه کانال کولر مستطیلی با ابعادی معادل یک کانال دایره شکل با قطر معین ، خواهد بود.

شما میتونید مقالاتی زیادی که قبل خرید باید ببنید را مشاهدا کنید #http://www.kohanhood.ir/#
روش های طراحی و ساخت کانال کولر - کانال سازی

اطلاعات این مقاله

: 1,918
: 1399/02/09ساعت 22:33:31